Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

(ВИДЕО) ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА ЈА НАПАДНА НАЈГОЛЕМАТА БОЛНИЦА ВО ГАЗА! Прва снимка од ноќната акција

-Реклама-

Израелската армија упадна во болницата Ал Шифа во Појасот Газа.

Реклама

Израелската армија (ИДФ) во текот на ноќта изврши рација во болницата Ал Шифа во Појасот Газа, а на социјалните мрежи се појавија видеа од акцијата. Војниците влегле во одделот за итни случаи, пренесува „Би-Би-Си“.

-Реклама-

Официјален претставник на Министерството за здравство, Јусеф Абул Риш, рече дека тенкови биле забележани „во внатрешноста на болничкиот комплекс“, објави „Тајмс оф Израел“. Израелската армија на својот профил на „Х“, поранешен „Твитер“ објави дека извршила операција во „Ал Шифа“ против Хамас.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА ЈА НАПАДНА НАЈГОЛЕМАТА БОЛНИЦА ВО ГАЗА! Прва снимка од ноќната акција

-Реклама-

Израелската армија упадна во болницата Ал Шифа во Појасот Газа.

Реклама

Израелската армија (ИДФ) во текот на ноќта изврши рација во болницата Ал Шифа во Појасот Газа, а на социјалните мрежи се појавија видеа од акцијата. Војниците влегле во одделот за итни случаи, пренесува „Би-Би-Си“.

Официјален претставник на Министерството за здравство, Јусеф Абул Риш, рече дека тенкови биле забележани „во внатрешноста на болничкиот комплекс“, објави „Тајмс оф Израел“. Израелската армија на својот профил на „Х“, поранешен „Твитер“ објави дека извршила операција во „Ал Шифа“ против Хамас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО