Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија, неколку лица со тешки повреди

-Реклама-

Во ОВР Неготино било пријавено дека на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, кај место викано „Дисанска река“, се случила сообраќајна несреќа.

Реклама

Истата помеѓу патничко возило „опел“, управувано од Г.Ц.(64) од село Тремник, неготинско и трактор, управуван од Д.Т.(71) од Неготино, двете со неготински регистарски ознаки.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле В.Ц.(56) од село Тремник, сопатничка во патничкото возило „опел“ и возачот на тракторот, констатирани во болницата во Велес, соопшти мвр.

По овластување на јавен обвинител, увид извршила увидна екипа од ОВР Неготино.

Поради несреќата сообраќајот беше во прекин. Несреќата се случила вчера околу 16 часот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија, неколку лица со тешки повреди

Реклама

Во ОВР Неготино било пријавено дека на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, кај место викано „Дисанска река“, се случила сообраќајна несреќа.

Истата помеѓу патничко возило „опел“, управувано од Г.Ц.(64) од село Тремник, неготинско и трактор, управуван од Д.Т.(71) од Неготино, двете со неготински регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле В.Ц.(56) од село Тремник, сопатничка во патничкото возило „опел“ и возачот на тракторот, констатирани во болницата во Велес, соопшти мвр.

По овластување на јавен обвинител, увид извршила увидна екипа од ОВР Неготино.

Поради несреќата сообраќајот беше во прекин. Несреќата се случила вчера околу 16 часот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО