Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

(ФОТО) Снег паѓа без престан, се побеле на едно од омилените места за зимување на многу Македонци

-Реклама-

Снегот почна да паѓа околу 11 часот, досега се формирала снежна покривка од два сантиметри.

Реклама

Како што е најавено на веб-страницата infokop.net, во текот на вечерта се очекуваат температури под нулата.

-Реклама-

Побеле се на омиленето место за зимување на многу Македонци – Копаоник.

Во Србија утре претпладне ќе биде студено, со магла во сливовите и речните долини на југозападна и јужна Србија, а во текот на денот ќе биде малку и умерено облачно со сончеви интервали.

Најниската температура од 2 до 9, а највисоката од 13 до 17 степени, соопшти Републичкиот хидрометеоролошки завод.

Ќе дува слаб и умерен северозападен ветер, кој на исток повремено ќе биде засилен, а во вечерните часови ќе се завртува во југоисточен и ќе ја зголемува јачината.

Во текот на ноќта постепено облачно од запад, во Војводина со врнежи од дожд.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Снег паѓа без престан, се побеле на едно од омилените места за зимување на многу Македонци

Реклама

Снегот почна да паѓа околу 11 часот, досега се формирала снежна покривка од два сантиметри.

Како што е најавено на веб-страницата infokop.net, во текот на вечерта се очекуваат температури под нулата.

Побеле се на омиленето место за зимување на многу Македонци – Копаоник.

Во Србија утре претпладне ќе биде студено, со магла во сливовите и речните долини на југозападна и јужна Србија, а во текот на денот ќе биде малку и умерено облачно со сончеви интервали.

Најниската температура од 2 до 9, а највисоката од 13 до 17 степени, соопшти Републичкиот хидрометеоролошки завод.

Ќе дува слаб и умерен северозападен ветер, кој на исток повремено ќе биде засилен, а во вечерните часови ќе се завртува во југоисточен и ќе ја зголемува јачината.

Во текот на ноќта постепено облачно од запад, во Војводина со врнежи од дожд.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО