Thursday, April 18, 2024
12.8 C
Skopje

(ФОТО) Снежна покривка и преубава зимска идила на ова место во Македонија

-Реклама-

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Реклама

Ќе дува слаб до умерен, претпладне долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

-Реклама-

Утринската температура ќе биде од 1 до 10 степени, а дневната од 8 до 18 Целзиусови степени.

-Реклама-

На Попова Шапка може да се забележи убава снежна покривка. Иако сеуште не е дозволено за скијање може да се ужива во оваа зимска идила.

Фото: skimacedonia

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Hello, Monetag!

(ФОТО) Снежна покривка и преубава зимска идила на ова место во Македонија

Реклама

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, претпладне долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе биде од 1 до 10 степени, а дневната од 8 до 18 Целзиусови степени.

На Попова Шапка може да се забележи убава снежна покривка. Иако сеуште не е дозволено за скијање може да се ужива во оваа зимска идила.

Фото: skimacedonia

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО