Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

(ФОТО) Албанец уапсен со 18 килограми дрога во него: Специјалци го ваделе од БМВ со француски таблици во Црна Гора

-Реклама-

Црногорската полиција уапсила државјанин на Албанија А.Х.(34) во чие возило синоќа била пронајдена поголема количина кокаин.

Реклама

Според полицијата, според оперативните податоци, синоќа било проверено возило во кое биле пронајдени 18 килограми од оваа наркотична дрога.

-Реклама-

„Синоќа, еден час по полноќ, припадници на полицијата на граничниот премин Дебели Бријег, а на влез во Црна Гора, контролирале возило марка БМВ со француски регистарски таблички управувано од А.Х.(34), државјанин на Република Албанија.

-Реклама-

При детална проверка на возилото, во специјално направен бункер, пронајдени и одземени се 18 пакувања во кои имало прашкаста материја со бела боја, за која постои сомнение дека е наркотична дрога кокаин, со вкупна тежина од околу 18 килограми“, се вели во соопштението.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Албанец уапсен со 18 килограми дрога во него: Специјалци го ваделе од БМВ со француски таблици во Црна Гора

-Реклама-

Црногорската полиција уапсила државјанин на Албанија А.Х.(34) во чие возило синоќа била пронајдена поголема количина кокаин.

Реклама

Според полицијата, според оперативните податоци, синоќа било проверено возило во кое биле пронајдени 18 килограми од оваа наркотична дрога.

„Синоќа, еден час по полноќ, припадници на полицијата на граничниот премин Дебели Бријег, а на влез во Црна Гора, контролирале возило марка БМВ со француски регистарски таблички управувано од А.Х.(34), државјанин на Република Албанија.

При детална проверка на возилото, во специјално направен бункер, пронајдени и одземени се 18 пакувања во кои имало прашкаста материја со бела боја, за која постои сомнение дека е наркотична дрога кокаин, со вкупна тежина од околу 18 килограми“, се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО