Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

НОВА ТРАГЕДИЈА НА ПАТИШТАТА ВО МАКЕДОНИЈА – Излетале со автомобил, едно лице го загуби животот

-Реклама-

НОВА ТРАГЕДИЈА НА ПАТИШТАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Реклама

Вчеравечер, во 22.50 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на Новоселски мост, патничко моторно возило „опел корса“, со струшки регистарски ознаки, управувано од 42-годишниот А. Р. од струшко Долна Белица, излетало од коловоз и паднало во бездна.

-Реклама-

Во несреќата сопатникот во возилото, З. А. (54), исто така од Долна Белица, добил тешки телесни повреди, од кои починал на самото место, а возачот и другиот сопатник Б. И. (41) од струшко Велешта завршиле со телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

-Реклама-

На местото на несреќата увид извршиле јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА ТРАГЕДИЈА НА ПАТИШТАТА ВО МАКЕДОНИЈА – Излетале со автомобил, едно лице го загуби животот

-Реклама-

НОВА ТРАГЕДИЈА НА ПАТИШТАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Реклама

Вчеравечер, во 22.50 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на Новоселски мост, патничко моторно возило „опел корса“, со струшки регистарски ознаки, управувано од 42-годишниот А. Р. од струшко Долна Белица, излетало од коловоз и паднало во бездна.

Во несреќата сопатникот во возилото, З. А. (54), исто така од Долна Белица, добил тешки телесни повреди, од кои починал на самото место, а возачот и другиот сопатник Б. И. (41) од струшко Велешта завршиле со телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршиле јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО