Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Прегазен велосипедист во Скопје, се здобил со тешки телесни повреди

-Реклама-

На булеварот „АСНОМ“ во Скопје, вчера во 7.50 часот било пријавено во полиција дека патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од О.Е.(23) од с.Пагаруша, скопско, удрило во велосипед управуван од Т.К.(42) од Скопје.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Прегазен велосипедист во Скопје, се здобил со тешки телесни повреди

-Реклама-

На булеварот „АСНОМ“ во Скопје, вчера во 7.50 часот било пријавено во полиција дека патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од О.Е.(23) од с.Пагаруша, скопско, удрило во велосипед управуван од Т.К.(42) од Скопје.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО