Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Експлозија и силна детонација во Косовска Митровица

-Реклама-

Силна детонација одекна синоќа од правец на зградата на Обединетите нации во северниот дел на Митровица.

Реклама

Експлозијата се слушнала околу 23:30 часот во близина на АМСС.

-Реклама-

Најверојатно се работи за рачна граната, изјави за Кос Ветон Ељшани, заменик командант на косовската полиција во северниот регион.

-Реклама-

Полицијата, додава тој, денеска извршила истрага.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Експлозија и силна детонација во Косовска Митровица

-Реклама-

Силна детонација одекна синоќа од правец на зградата на Обединетите нации во северниот дел на Митровица.

Реклама

Експлозијата се слушнала околу 23:30 часот во близина на АМСС.

Најверојатно се работи за рачна граната, изјави за Кос Ветон Ељшани, заменик командант на косовската полиција во северниот регион.

Полицијата, додава тој, денеска извршила истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО