Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Страшна сообраќајна несреќа вечерва на патот кај Борча, има и загинато лице – во сообраќајката учествувал и таткото на кошаркарот Пеџа Стојковиќ

-Реклама-

Страшна сообраќајна несреќа вечерва на патот кај Борча, има и загинато лице – во сообраќајката учествувал и таткото на кошаркарот Пеџа Стојковиќ

Реклама

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вечерва околу 17:43 часот на патот Зрењанин кај населбата Себеш кај Борча, информира informer.rs.

-Реклама-

Како што дознаваме, во сообраќајката учествувале две возила, од кои едното налетало во кафулето!

-Реклама-

Еден од учесниците е таткото на кошаркарот Пеѓа Стојаковиќ, кој, како што неофицијално дознаваме, бил удрен од друг автомобил.

– Помал автомобил сврте на главниот пат Зрењанин, а поголем автомобил со дете во него брзо се движеше и некако го „подигна“ помалото возило, кое заврши во кафана – изјави за informer.rs очевидец.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Страшна сообраќајна несреќа вечерва на патот кај Борча, има и загинато лице – во сообраќајката учествувал и таткото на кошаркарот Пеџа Стојковиќ

-Реклама-

Страшна сообраќајна несреќа вечерва на патот кај Борча, има и загинато лице – во сообраќајката учествувал и таткото на кошаркарот Пеџа Стојковиќ

Реклама

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вечерва околу 17:43 часот на патот Зрењанин кај населбата Себеш кај Борча, информира informer.rs.

Како што дознаваме, во сообраќајката учествувале две возила, од кои едното налетало во кафулето!

Еден од учесниците е таткото на кошаркарот Пеѓа Стојаковиќ, кој, како што неофицијално дознаваме, бил удрен од друг автомобил.

– Помал автомобил сврте на главниот пат Зрењанин, а поголем автомобил со дете во него брзо се движеше и некако го „подигна“ помалото возило, кое заврши во кафана – изјави за informer.rs очевидец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО