Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

(ФОТО) Идиличен пејзаж: Побеле омиленето место за зимување на многу Македонци

-Реклама-

Копаоник, популарна планинска дестинација, денеска го пречека првиот снег од оваа есен, кој донесе радост и возбуда за љубителите на зимските спортови и природата. Од 11 часот врвовите на планината постепено побелеа, а снежната покривка достигна висина од два сантиметри.

Реклама

Слабиот снег што паѓа на Копаоник не само што го промени пејзажот, туку и најави претстојно отворање на зимската туристичка сезона.

-Реклама-

– Ова е совршен почеток на нашата зимска сезона. Првиот снег секогаш носи посебен шарм и не подготвува за претстојните активности – изјави еден од локалните туристички работници.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Идиличен пејзаж: Побеле омиленето место за зимување на многу Македонци

-Реклама-

Копаоник, популарна планинска дестинација, денеска го пречека првиот снег од оваа есен, кој донесе радост и возбуда за љубителите на зимските спортови и природата. Од 11 часот врвовите на планината постепено побелеа, а снежната покривка достигна висина од два сантиметри.

Реклама

Слабиот снег што паѓа на Копаоник не само што го промени пејзажот, туку и најави претстојно отворање на зимската туристичка сезона.

– Ова е совршен почеток на нашата зимска сезона. Првиот снег секогаш носи посебен шарм и не подготвува за претстојните активности – изјави еден од локалните туристички работници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО