Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Снежна идила на Попова Шапка, еве какво време не очекува следните денови

-Реклама-

На Попова Шапка има прекрасна снежна покривка.

Реклама

Туристите кои викендов одлучија да ја посетат оваа дестинација можат да уживаат во белата глетка на планината.

-Реклама-

Денес не очекува облачно и студено со засилен, повремено силен ветер, над 80 километри на час од северозападен правец.

-Реклама-

На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 3 до 12 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Снежна идила на Попова Шапка, еве какво време не очекува следните денови

-Реклама-

На Попова Шапка има прекрасна снежна покривка.

Реклама

Туристите кои викендов одлучија да ја посетат оваа дестинација можат да уживаат во белата глетка на планината.

Денес не очекува облачно и студено со засилен, повремено силен ветер, над 80 километри на час од северозападен правец.

На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 3 до 12 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО