Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

(ФОТО/ВИДЕО) Сè е бело! Србија под снег, студениот бран донесе снежна бура!

-Реклама-

Студениот бран пристигна и во Србија, како што најавија метеоролозите.

Реклама

На планините врне снег и се очекува да се формира снежна покривка до 20 сантиметри, а поради силниот ветер може да се формираат и снежни наноси, најавија метереолозите.

-Реклама-

Сега стигна снегот и тоа не само на планините.

Во раните утрински часови снег падна дури и на јужната периферија на Белград.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО/ВИДЕО) Сè е бело! Србија под снег, студениот бран донесе снежна бура!

Реклама

Студениот бран пристигна и во Србија, како што најавија метеоролозите.

На планините врне снег и се очекува да се формира снежна покривка до 20 сантиметри, а поради силниот ветер може да се формираат и снежни наноси, најавија метереолозите.

Сега стигна снегот и тоа не само на планините.

Во раните утрински часови снег падна дури и на јужната периферија на Белград.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО