Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

(ФОТО) Инцидент го прекина натпреварот на Новак Ѓоковиќ! Обезбедувањето мораше да реагира

-Реклама-

Голем инцидент го означи почетокот на финалето на Завршниот Мастерс во Торино помеѓу Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер.

Реклама

Се играше четвртиот гем од првиот сет, кога натпреварот беше накратко прекинат.

-Реклама-

Причината била тепачка меѓу навивачи на двајцата тенисери, поради што морало да се прекине натпреварот и поголема група луѓе да биде изведена надвор од салата.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Инцидент го прекина натпреварот на Новак Ѓоковиќ! Обезбедувањето мораше да реагира

-Реклама-

Голем инцидент го означи почетокот на финалето на Завршниот Мастерс во Торино помеѓу Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер.

Реклама

Се играше четвртиот гем од првиот сет, кога натпреварот беше накратко прекинат.

Причината била тепачка меѓу навивачи на двајцата тенисери, поради што морало да се прекине натпреварот и поголема група луѓе да биде изведена надвор од салата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО