Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

(ВИДЕО) СВЕТ: 3-годишно дете смртно го застрела својот помал брат, пронашол пиштол во чантата на мајка си

-Реклама-

Тригодишно момче пронашло пиштол во чантата на мајка си и случајно го застрелал својот двегодишен брат, убивајќи го, соопшти полицијата во Гери, Индијана. Полицајци биле испратени во локалната болница во петокот вечерта поради 2-годишна жртва од огнено оружје, јавува Асошиетед прес.

Реклама

Мајката на детето им кажала на тамошните полицајци дека нејзиниот 3-годишен син пронашол пиштол во нејзината чанта откако таа ја напуштила спалната соба и случајно го застрелала неговиот помлад брат, кој подоцна починал од повредите. Работната група за убиства на Обвинителството на Лејк Каунти го истражува пукањето што се случи во дом во Гери.

-Реклама-

„Спроведуваме кривична истрага и потоа ќе му ја претставиме на окружниот обвинител на Лејк, кој одлучува дали се работи за невнимание или несреќа“, изјави началникот на полицијата на Гери, Сем Робертс, за локалните медиуми.

Градоначалникот Џером А. Принс и началникот на полицијата на Гери, Ентони Титус, ја истакнаа важноста на возрасните да преземат чекори за правилно обезбедување на огнено оружје и други уреди кои можат „да станат оружје во рацете на невините деца“.

Особено, тие апелираа да се употребуваат кутии или брави за пиштоли за да се обезбеди огнено оружје.

„Нашите срца и молитви се за најблиските на двегодишното дете кое беше толку трагично одземено од нашата заедница“, рекоа Принц и Титус во заедничката изјава.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СВЕТ: 3-годишно дете смртно го застрела својот помал брат, пронашол пиштол во чантата на мајка си

Реклама

Тригодишно момче пронашло пиштол во чантата на мајка си и случајно го застрелал својот двегодишен брат, убивајќи го, соопшти полицијата во Гери, Индијана. Полицајци биле испратени во локалната болница во петокот вечерта поради 2-годишна жртва од огнено оружје, јавува Асошиетед прес.

Мајката на детето им кажала на тамошните полицајци дека нејзиниот 3-годишен син пронашол пиштол во нејзината чанта откако таа ја напуштила спалната соба и случајно го застрелала неговиот помлад брат, кој подоцна починал од повредите. Работната група за убиства на Обвинителството на Лејк Каунти го истражува пукањето што се случи во дом во Гери.

„Спроведуваме кривична истрага и потоа ќе му ја претставиме на окружниот обвинител на Лејк, кој одлучува дали се работи за невнимание или несреќа“, изјави началникот на полицијата на Гери, Сем Робертс, за локалните медиуми.

Градоначалникот Џером А. Принс и началникот на полицијата на Гери, Ентони Титус, ја истакнаа важноста на возрасните да преземат чекори за правилно обезбедување на огнено оружје и други уреди кои можат „да станат оружје во рацете на невините деца“.

Особено, тие апелираа да се употребуваат кутии или брави за пиштоли за да се обезбеди огнено оружје.

„Нашите срца и молитви се за најблиските на двегодишното дете кое беше толку трагично одземено од нашата заедница“, рекоа Принц и Титус во заедничката изјава.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО