Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Уживајте во сонцето уште денеска: Од утре промена на времето!

-Реклама-

Во Скопје, ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Реклама

Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во вторник и во среда се очекува дожд првично во западниот дел од државата, а потоа и во останатите делови.

-Реклама-

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 17 степени.

-Реклама-

Во Скопје, ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Како што информираат од УХМР, во вторник по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Уживајте во сонцето уште денеска: Од утре промена на времето!

-Реклама-

Во Скопје, ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Реклама

Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во вторник и во среда се очекува дожд првично во западниот дел од државата, а потоа и во останатите делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 17 степени.

Во Скопје, ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Како што информираат од УХМР, во вторник по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО