Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

(ФОТО) Силен земјотрес утрово ја погоди Турција

-Реклама-

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција.

Реклама

Земјотресот е регистриран на 29 километри североисточно од Синџик во провинцијата Адијаман.

-Реклама-

Земјотресот е регистриран на длабочина од девет километри.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Силен земјотрес утрово ја погоди Турција

Реклама

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција.

Земјотресот е регистриран на 29 километри североисточно од Синџик во провинцијата Адијаман.

Земјотресот е регистриран на длабочина од девет километри.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО