Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

Еве кога се очекува првиот снег и во градовите!

-Реклама-
-Реклама-

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб, а наместа со умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а попладне долж Повардарието од северен правец. Викендов прв снег и на пониските места.

Реклама

Утринските температури ќе се движат од 4 до 8 степени, а дневните до максимални 15 степени.

-Реклама-

Во Скопје облачно со слаба магла и со повремен слаб дожд. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максимални 10 степени.

До петок ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со појава на магла. Значителна промена на времето ќе има во сабота кога ќе има пообилни врнежи од дожд, (локално и над 25 l/m2), а попладне ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Ќе дува засилен северен ветер и температурите позначително ќе опаднат.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Еве кога се очекува првиот снег и во градовите!

Реклама

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб, а наместа со умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а попладне долж Повардарието од северен правец. Викендов прв снег и на пониските места.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 8 степени, а дневните до максимални 15 степени.

Во Скопје облачно со слаба магла и со повремен слаб дожд. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максимални 10 степени.

До петок ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со појава на магла. Значителна промена на времето ќе има во сабота кога ќе има пообилни врнежи од дожд, (локално и над 25 l/m2), а попладне ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Ќе дува засилен северен ветер и температурите позначително ќе опаднат.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО