Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

СВЕТ: Убиство ги потресе фановите, познатиот актер пронајден мртов со врзани раце и нозе – бил избоден со мачета

-Реклама-

Кевин Андрес Муњоз почина на 23-годишна возраст.

Реклама
-Реклама-

Колумбискиот актер Кевин Андрес Муњоз Товара е пронајден мртов со врзани раце и стопала.

-Реклама-

Измаченото тело на младиот актер, кој глумеше во продукциите на Netflix и Apple TV, беше пронајдено во понеделникот во градот Тулуа со неколку рани од мачета, пренесува The Sun.

Локалната полиција соопшти дека по оваа трагедија, 19-годишен маж, чие име не е познато, е уапсен и обвинет за убиство.

„Полициската управа на Вале известува дека благодарение на навремените информации од граѓаните, уапсен е 19-годишен маж, кој наводно учествувал во убиството на Кевин Андрес Муњоз Товар, изјави началникот на полицијата за локалното население.

Насилниците кои го повредија актерот побегнале од местото, но еден од нив бил фатен. Мотивот за убиството засега не е познат.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

СВЕТ: Убиство ги потресе фановите, познатиот актер пронајден мртов со врзани раце и нозе – бил избоден со мачета

Реклама

Кевин Андрес Муњоз почина на 23-годишна возраст.

Колумбискиот актер Кевин Андрес Муњоз Товара е пронајден мртов со врзани раце и стопала.

Измаченото тело на младиот актер, кој глумеше во продукциите на Netflix и Apple TV, беше пронајдено во понеделникот во градот Тулуа со неколку рани од мачета, пренесува The Sun.

Локалната полиција соопшти дека по оваа трагедија, 19-годишен маж, чие име не е познато, е уапсен и обвинет за убиство.

„Полициската управа на Вале известува дека благодарение на навремените информации од граѓаните, уапсен е 19-годишен маж, кој наводно учествувал во убиството на Кевин Андрес Муњоз Товар, изјави началникот на полицијата за локалното население.

Насилниците кои го повредија актерот побегнале од местото, но еден од нив бил фатен. Мотивот за убиството засега не е познат.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО