Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

(ФОТО) Поранешниот учесник во „Задруга“ брутално претепан: „Можеби ќе останам без бубрег“

-Реклама-

На социјалната мрежа Инстаграм се појави информација дека вчера брутално бил претепан поранешен задругар, Стефан Михиќ, поради што морал итно да се оперира.

Реклама

-Реклама-

Задругарот сега го објави овој случај преку својот профил на Инстаграм, кога ги сподели сите детали за хоророт низ кој поминал.

-Реклама-

– Не сакам никој да доживее нешто слично на она што го преживеав и доживеав синоќа и вечерва и цел ден денес, операции, непријатности, повреди можам да набројувам до утре. Во моментот бев сконцентриран и го пробив прозорецот од станот каде што доброволно дојдов и бев намамен, а на крајот и заклучен. Од чиста среќа успеав да побегнам по неколкучасовно малтретирање – напишал Михиќ и ги открил последиците.

– Не е важно кој, важно е зошто? Може да останам без бубрег, неколку скршени ребра, аркада од 5 сантиметри, затворено око, зашиена глава, лак на коската на образите и скршеница, скршен нос, скршена потколеница, хематом и модринки по целото тело. .. – рече Стефан.

Стефан Михиќ истакнува дека не знае што би се случило доколку непознати маж и жена не му помогнеле и го однеле во болница.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Поранешниот учесник во „Задруга“ брутално претепан: „Можеби ќе останам без бубрег“

-Реклама-

На социјалната мрежа Инстаграм се појави информација дека вчера брутално бил претепан поранешен задругар, Стефан Михиќ, поради што морал итно да се оперира.

Реклама

Задругарот сега го објави овој случај преку својот профил на Инстаграм, кога ги сподели сите детали за хоророт низ кој поминал.

– Не сакам никој да доживее нешто слично на она што го преживеав и доживеав синоќа и вечерва и цел ден денес, операции, непријатности, повреди можам да набројувам до утре. Во моментот бев сконцентриран и го пробив прозорецот од станот каде што доброволно дојдов и бев намамен, а на крајот и заклучен. Од чиста среќа успеав да побегнам по неколкучасовно малтретирање – напишал Михиќ и ги открил последиците.

– Не е важно кој, важно е зошто? Може да останам без бубрег, неколку скршени ребра, аркада од 5 сантиметри, затворено око, зашиена глава, лак на коската на образите и скршеница, скршен нос, скршена потколеница, хематом и модринки по целото тело. .. – рече Стефан.

Стефан Михиќ истакнува дека не знае што би се случило доколку непознати маж и жена не му помогнеле и го однеле во болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО