Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

УХМР најавува снег, еве од кога!

-Реклама-

Променливо облачно по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има врнежи од дожд.

Реклама
-Реклама-

Утринските температури ќе се движат од 1 до 7 степени, а дневните ќе бидат до максимални 16 степени.

-Реклама-

Во Скопје претежно облачно со појава на магла и со слаб ветер од јужен правец. Максимална дневна температура од 11 степени.

Утре ќе има значителна промена на времето со врнежи, кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот врнежите од дожд ќе преминат во снег и во пониските места. На планините ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. За време на викендот ќе дува засилен, повремено силен северен ветер, а температурите значително ќе се намалат и ќе се задржат ниски до средината на следната седмица.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

УХМР најавува снег, еве од кога!

Реклама

Променливо облачно по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има врнежи од дожд.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 7 степени, а дневните ќе бидат до максимални 16 степени.

Во Скопје претежно облачно со појава на магла и со слаб ветер од јужен правец. Максимална дневна температура од 11 степени.

Утре ќе има значителна промена на времето со врнежи, кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот врнежите од дожд ќе преминат во снег и во пониските места. На планините ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. За време на викендот ќе дува засилен, повремено силен северен ветер, а температурите значително ќе се намалат и ќе се задржат ниски до средината на следната седмица.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО