Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа повторно во Македонија, прегазен пешак

-Реклама-
-Реклама-

Тешка сообраќајна несреќа повторно во Македонија, прегазен пешак

Реклама

Тешко повреден малолетен пешак во струмичко.

-Реклама-

На 23.11.2023 во СВР Струмица било пријавено дека:

Во 16.20 часот на магистрален пат Струмица – Ново Село, во с.Дабиле, струмичко, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Д. (35) од с.Моноспитово, струмичко, удрило во малолетен пешак од с.Дабиле.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општа болница Струмица, соопшти полицијата.

Увид на местото на несреќата бил извршен од екипа од СВР Струмица.

Прочитајте повеќе вести:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа повторно во Македонија, прегазен пешак

Реклама

Тешка сообраќајна несреќа повторно во Македонија, прегазен пешак

Тешко повреден малолетен пешак во струмичко.

На 23.11.2023 во СВР Струмица било пријавено дека:

Во 16.20 часот на магистрален пат Струмица – Ново Село, во с.Дабиле, струмичко, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Д. (35) од с.Моноспитово, струмичко, удрило во малолетен пешак од с.Дабиле.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општа болница Струмица, соопшти полицијата.

Увид на местото на несреќата бил извршен од екипа од СВР Струмица.

Прочитајте повеќе вести:

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО