Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Земјотрес ја стресе Македонија

-Реклама-

Регистриран е земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтер во Македонија.

Реклама
-Реклама-

Епицентарот е 14 километри југоисточно од Ресен или 88 километри источно од Елбасан, Албанија.

-Реклама-

Длабочината е 10 километри.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Земјотрес ја стресе Македонија

Реклама

Регистриран е земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтер во Македонија.

Епицентарот е 14 километри југоисточно од Ресен или 88 километри источно од Елбасан, Албанија.

Длабочината е 10 километри.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО