Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Овој чудотворен рецепт со лук ќе ви го зајакне имунитетот и здравјето

-Реклама-

Овој чудотворен рецепт со лук ќе ви го зајакне имунитетот и здравјето, и ќе помогне при многу болести! Лукот како најсилен природен антибиотик е неверојатен!

Реклама
-Реклама-

Одамна е познато дека лукот е најсилниот природен антибиотик, а во комбинација со други природни состојки може да направи чуда за вашето здравје – на позитивен начин! Ви претставуваме чудотворен природен лек со лук кој ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот.

-Реклама-

Состојки:

12 чешниња лук
1 чаша мед (335 gr)

Подготовка:

Исечкајте ги чешнињата лук или изгмечете ги. Додадете мед во чиста стаклена тегла. Промешајте лук во мед. Затворете ја теглата и чувајте ја на темно место една недела. После тоа време, можете да земете една лажица од оваа мешавина од лук и мед на празен стомак. Покрај многуте придобивки, лукот и медот за слабеење даваат и позитивни резултати. Кога консумирате лук со мед на празен стомак, тој ве храни, а воедно ви ја намалува желбата за храна.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Овој чудотворен рецепт со лук ќе ви го зајакне имунитетот и здравјето

Реклама

Овој чудотворен рецепт со лук ќе ви го зајакне имунитетот и здравјето, и ќе помогне при многу болести! Лукот како најсилен природен антибиотик е неверојатен!

Одамна е познато дека лукот е најсилниот природен антибиотик, а во комбинација со други природни состојки може да направи чуда за вашето здравје – на позитивен начин! Ви претставуваме чудотворен природен лек со лук кој ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот.

Состојки:

12 чешниња лук
1 чаша мед (335 gr)

Подготовка:

Исечкајте ги чешнињата лук или изгмечете ги. Додадете мед во чиста стаклена тегла. Промешајте лук во мед. Затворете ја теглата и чувајте ја на темно место една недела. После тоа време, можете да земете една лажица од оваа мешавина од лук и мед на празен стомак. Покрај многуте придобивки, лукот и медот за слабеење даваат и позитивни резултати. Кога консумирате лук со мед на празен стомак, тој ве храни, а воедно ви ја намалува желбата за храна.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО