Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ И СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве какво време не очекува во следните денови!

-Реклама-

Времето утре ќе биде облачно со врнежи кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег. Во текот на денот температурата значително ќе опадне и врнежите од дожд ќе преминат во снег и во пониските места. На планините и на повисоките места ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен (над 70 км/час) северен ветер.

Реклама
-Реклама-

Во Скопје облачно и студено претпладне со врнежи од дожд кои попладне и до крајот на денот ќе преминуваат во снег и се очекува да се формира помала снежна покривка, особено во повисоките делови од котлината. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

-Реклама-

Во недела времето ќе биде претпладне наместа ќе провејува слаб снег, а во текот на денот сончево и студено со мала облачност. Ќе дува умерен, претпладне долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено, особено наутро. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во вторник времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ И СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве какво време не очекува во следните денови!

Реклама

Времето утре ќе биде облачно со врнежи кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег. Во текот на денот температурата значително ќе опадне и врнежите од дожд ќе преминат во снег и во пониските места. На планините и на повисоките места ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен (над 70 км/час) северен ветер.

Во Скопје облачно и студено претпладне со врнежи од дожд кои попладне и до крајот на денот ќе преминуваат во снег и се очекува да се формира помала снежна покривка, особено во повисоките делови од котлината. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Во недела времето ќе биде претпладне наместа ќе провејува слаб снег, а во текот на денот сончево и студено со мала облачност. Ќе дува умерен, претпладне долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено, особено наутро. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во вторник времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО