Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

„Македонија пат“ апелира на внимателно возење: Еве каде вее снег во моментов!

-Реклама-

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено без забрани,застоји и ограничување, по влажни коловози.

Реклама
-Реклама-

Во моментов врнежи од снег има на Стража, Гостивар, Тетово, Маврово,Дебар и Попова Шапка.

-Реклама-

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

„Македонија пат“ апелира на внимателно возење: Еве каде вее снег во моментов!

Реклама

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено без забрани,застоји и ограничување, по влажни коловози.

Во моментов врнежи од снег има на Стража, Гостивар, Тетово, Маврово,Дебар и Попова Шапка.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО