Sunday, March 3, 2024
12.8 C
Skopje

(ФОТО) ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: Снежна магија на македонските планински места!

-Реклама-
-Реклама-

Снег во во овие моменти врне без престан на планината Водно во Скопје.

Реклама

Според фотографиите, но и глетката на сите граѓани кон планината во главниот град таму има речиси вистинска снежна идила во овие моменти, пренесува Курир.мк.

-Реклама-

Ресторанот „Аурора“ кој се наоѓа на патот кон езеро Козјак споделија фотографии на кои исто така се забележува поголемо количество снег!

На планините и на повисоките места ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен, а долж Повардарието повремено силен (над 70 km/h) северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: Снежна магија на македонските планински места!

Реклама

Снег во во овие моменти врне без престан на планината Водно во Скопје.

Според фотографиите, но и глетката на сите граѓани кон планината во главниот град таму има речиси вистинска снежна идила во овие моменти, пренесува Курир.мк.

Ресторанот „Аурора“ кој се наоѓа на патот кон езеро Козјак споделија фотографии на кои исто така се забележува поголемо количество снег!

На планините и на повисоките места ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен, а долж Повардарието повремено силен (над 70 km/h) северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО