Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

ИДОЛ ДОЗНАВА НОВИ ДЕТАЛИ: Ова е причината за евакуацијата во „Ист Гејт“

-Реклама-

Идол.мк дознава детали за денешната евакуација во Ист гејт мол.

Реклама
-Реклама-

Имено, денеска во 13.42 часот пријавено е дека во ТЦ Ист Гејт Мол се вклучиле противпожарните аларми при што веднаш од страна на обезбедувањето е реагирано и е утврдено дека станува збор за запалено возило “рено лагуна” во подземниот паркинг. Пожарот е изгаснат од страна на обезбедувањето.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ИДОЛ ДОЗНАВА НОВИ ДЕТАЛИ: Ова е причината за евакуацијата во „Ист Гејт“

Реклама

Идол.мк дознава детали за денешната евакуација во Ист гејт мол.

Имено, денеска во 13.42 часот пријавено е дека во ТЦ Ист Гејт Мол се вклучиле противпожарните аларми при што веднаш од страна на обезбедувањето е реагирано и е утврдено дека станува збор за запалено возило “рено лагуна” во подземниот паркинг. Пожарот е изгаснат од страна на обезбедувањето.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО