Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

(ВИДЕО) Огромни колони на автомобили, сообраќајот парализиран на овие места во Македонија

-Реклама-

Од АМСМ информираат дека од 16:15 патниот правец Гостивар-Стража e целосно затворен за сообраќај, а на патниот правец Битола-Ресен, и обратно, кај превој „Ѓавато“, поради обилни врнежи на снег воведена е забрана за движење на ТТМВ.

Реклама
-Реклама-

Kако што се гледа на видеата објавени на социјалните мрежи формирани се огромни колони на автомобили. (Погледнете ТУКА)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Види Прв (@vidiprv.mk)

-Реклама-

Регионалниот ЦУК Охрид, известува дека поради попречено возило на патот кај „Тајмишка Раскрсница“ кон превојот „Стража“ во моментот патниот правец е во прекин, при што се создаваат колони со возила. Екипите на ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта работата на расчистување на патниот правец на превојот „Стража“.

За најнови информации и видеа заследете vidiprv.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Огромни колони на автомобили, сообраќајот парализиран на овие места во Македонија

Реклама

Од АМСМ информираат дека од 16:15 патниот правец Гостивар-Стража e целосно затворен за сообраќај, а на патниот правец Битола-Ресен, и обратно, кај превој „Ѓавато“, поради обилни врнежи на снег воведена е забрана за движење на ТТМВ.

Kако што се гледа на видеата објавени на социјалните мрежи формирани се огромни колони на автомобили. (Погледнете ТУКА)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Види Прв (@vidiprv.mk)

Регионалниот ЦУК Охрид, известува дека поради попречено возило на патот кај „Тајмишка Раскрсница“ кон превојот „Стража“ во моментот патниот правец е во прекин, при што се создаваат колони со возила. Екипите на ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта работата на расчистување на патниот правец на превојот „Стража“.

За најнови информации и видеа заследете vidiprv.mk

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО