Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Нови цени на горивата во Македонија од полноќ!

-Реклама-

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на нафтените деривати.

Реклама
-Реклама-

Согласно минатонеделната одлука, цената на дизелот се намали за половина денар, а цените на бензините останаа непроменети.

-Реклама-

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 75,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 42,773 (денари/килограм)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Нови цени на горивата во Македонија од полноќ!

Реклама

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на нафтените деривати.

Согласно минатонеделната одлука, цената на дизелот се намали за половина денар, а цените на бензините останаа непроменети.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 75,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 42,773 (денари/килограм)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО