Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

Македонија: Cообраќајот е во целосен прекин – се преврте приколка од камион !

-Реклама-
-Реклама-

Поради превртена приколка од камион во прекин е сообраќајот на патот Валандово – Демир Капија кај местото Јаворица.

Реклама

Како што информираат од АМСМ, утрово од 07:20 часот сообраќајот е во прекин во двата правца.

-Реклама-

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Македонија: Cообраќајот е во целосен прекин – се преврте приколка од камион !

Реклама

Поради превртена приколка од камион во прекин е сообраќајот на патот Валандово – Демир Капија кај местото Јаворица.

Како што информираат од АМСМ, утрово од 07:20 часот сообраќајот е во прекин во двата правца.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО