Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Тешка сообраќајна несреќа: Mалолетничка тешко повредена откако ја прегазила 22-годишна девојка

-Реклама-

Во 13 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Видоја Смилевски-Бато“, во близина на тетовско основно училишта, патничко моторно возило „фолксфаген голф 5“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 22-годишната А.А. од Скопје удрило во малолетен пешак.

Реклама
-Реклама-

Во несреќата, малолетничката се здобила со телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

-Реклама-

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа: Mалолетничка тешко повредена откако ја прегазила 22-годишна девојка

Реклама

Во 13 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Видоја Смилевски-Бато“, во близина на тетовско основно училишта, патничко моторно возило „фолксфаген голф 5“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 22-годишната А.А. од Скопје удрило во малолетен пешак.

Во несреќата, малолетничката се здобила со телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО