Friday, February 23, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

УХМР ПРЕДУПРЕДУВА: Подгответе се за нова снежна покривка!

-Реклама-

Утре времето ќе биде облачно на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег каде ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови.

Реклама
-Реклама-

Во некои од пониските места најпрвин врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот ќе преминуваат во дожд. Локално претпладне ќе има и услови за замрзнат дожд.

-Реклама-

Во западните делови ќе наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен јужен ветер.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

УХМР ПРЕДУПРЕДУВА: Подгответе се за нова снежна покривка!

Реклама

Утре времето ќе биде облачно на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег каде ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови.

Во некои од пониските места најпрвин врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот ќе преминуваат во дожд. Локално претпладне ќе има и услови за замрзнат дожд.

Во западните делови ќе наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен јужен ветер.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО