Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Најнови метео информации: Какво време нè очекува денес?

-Реклама-

Времето денеска ќе биде облачно, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови.

Реклама
-Реклама-

Во некои од пониските места врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот ќе преминуваат во дожд. Локално претпладне ќе има услови за замрзнат дожд. Во западните делови ќе наврнат над 25 литри на квадратен метар воден талог.

-Реклама-

Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, најизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 3, а максималната од 3 до 10 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде облачно, во утринските часови со услови за слаб снег, а во текот на денот со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 6 степени.

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), слаби врнежи ќе има и утре, а во четврток и петок ќе има појава на магла по одделни котлини. Дневната температура ќе биде во пораст.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Најнови метео информации: Какво време нè очекува денес?

Реклама

Времето денеска ќе биде облачно, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови.

Во некои од пониските места врнежите ќе бидат од снег, а во текот на денот ќе преминуваат во дожд. Локално претпладне ќе има услови за замрзнат дожд. Во западните делови ќе наврнат над 25 литри на квадратен метар воден талог.

Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, најизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 3, а максималната од 3 до 10 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде облачно, во утринските часови со услови за слаб снег, а во текот на денот со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 6 степени.

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), слаби врнежи ќе има и утре, а во четврток и петок ќе има појава на магла по одделни котлини. Дневната температура ќе биде во пораст.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО