Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Поминаа 24 часа од исчезнувањето: Малата Вања се уште не е пронајдена – полицијата трагаше во текот на целата ноќ

-Реклама-

Поминаа повеќе од 24 часа од исчезнувањето на 14-годдишната Вања, а се уште нема ни трага ни глас од девојчето.

Реклама
-Реклама-

Вчера мајката на исчезнатото девојче преку социјалната мрежа не Фејсбук повика за помош за пронаоѓање, а исто така случајот го пријавила во полиција, но засега нема никаква трага ни глас од нејзе.

-Реклама-

-Утрово во 7.20 мојата ќерка Вања Ѓорчевска излезе за на училиште и и се губи секаква трага. Облечена е во црни панталони со странични џебови, светло плав џемпер, црна кратка зимска јакна и бели најк патики со кафеава лента на ѓонот. Последен пат е видена во дебар маало на пат кон Песталоци. Доколку имате било каква информација јавете се на 075 400 816, објави мајката на Вања.

Полицијата трагаше по неа и во текот на ноќта, а се проверуваа и снимките од безбедносните камери.

Од МВР соопштуваат и дека извршени се информативни разговори со лица блиски на малолетничката. До јавноста се апелира да биде внимателна и да не се шират дезинформации.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Поминаа 24 часа од исчезнувањето: Малата Вања се уште не е пронајдена – полицијата трагаше во текот на целата ноќ

Реклама

Поминаа повеќе од 24 часа од исчезнувањето на 14-годдишната Вања, а се уште нема ни трага ни глас од девојчето.

Вчера мајката на исчезнатото девојче преку социјалната мрежа не Фејсбук повика за помош за пронаоѓање, а исто така случајот го пријавила во полиција, но засега нема никаква трага ни глас од нејзе.

-Утрово во 7.20 мојата ќерка Вања Ѓорчевска излезе за на училиште и и се губи секаква трага. Облечена е во црни панталони со странични џебови, светло плав џемпер, црна кратка зимска јакна и бели најк патики со кафеава лента на ѓонот. Последен пат е видена во дебар маало на пат кон Песталоци. Доколку имате било каква информација јавете се на 075 400 816, објави мајката на Вања.

Полицијата трагаше по неа и во текот на ноќта, а се проверуваа и снимките од безбедносните камери.

Од МВР соопштуваат и дека извршени се информативни разговори со лица блиски на малолетничката. До јавноста се апелира да биде внимателна и да не се шират дезинформации.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО