Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

СВЕТ: Татко ja убил сопругата пред своите четири деца – најстарата ќерка се обидела да го спречи!

-Реклама-

Жена е убиена при расправија со сопругот во понеделникот вечерта во Дортмунд, Германија. За убиството е осомничен нејзиниот сопруг кој и се предал на полицијата.

Реклама
-Реклама-

Според првите сознанија, таткото (47) при расправија ја убил мајката (40) на своите четири деца.

-Реклама-

Нивната најстара ќерка (21) се обидела да го спречи да го изврши делото, но и самата тешко се повредила. Лекарите првично мислеле дека нејзиниот живот е во опасност, но за среќа состојбата и се стабилизирала, пренесува Bild.

Парот од Јордан има уште три помали деца, два сина и една ќерка (6, 11 и 12 години). Сите биле во станот во моментот на злосторството.

Околу 22 часот и 10 минути во станот пристигнала итната помош, но за жртвата веќе било доцна.

„Мажот подоцна и се предал на полицијата. Веќе е познат на законите, соопшти обвинителството.

Направена е обдукција – очекувано е потврдено дека жената била жртва на насилно дело. Обвинителот не сакаше да каже како починала жената.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

СВЕТ: Татко ja убил сопругата пред своите четири деца – најстарата ќерка се обидела да го спречи!

Реклама

Жена е убиена при расправија со сопругот во понеделникот вечерта во Дортмунд, Германија. За убиството е осомничен нејзиниот сопруг кој и се предал на полицијата.

Според првите сознанија, таткото (47) при расправија ја убил мајката (40) на своите четири деца.

Нивната најстара ќерка (21) се обидела да го спречи да го изврши делото, но и самата тешко се повредила. Лекарите првично мислеле дека нејзиниот живот е во опасност, но за среќа состојбата и се стабилизирала, пренесува Bild.

Парот од Јордан има уште три помали деца, два сина и една ќерка (6, 11 и 12 години). Сите биле во станот во моментот на злосторството.

Околу 22 часот и 10 минути во станот пристигнала итната помош, но за жртвата веќе било доцна.

„Мажот подоцна и се предал на полицијата. Веќе е познат на законите, соопшти обвинителството.

Направена е обдукција – очекувано е потврдено дека жената била жртва на насилно дело. Обвинителот не сакаше да каже како починала жената.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО