Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Снежни врнежи на овие места во Македонија, сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози

-Реклама-

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено во зимски услови, по претежно влажни коловози.

Реклама
-Реклама-

Како што информира АМСМ, врнежи од снег има во Крушево и на планинскиот превој Стража каде што е укината забраната за тешки товарни возила.

-Реклама-

-Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. (МИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Снежни врнежи на овие места во Македонија, сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози

Реклама

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено во зимски услови, по претежно влажни коловози.

Како што информира АМСМ, врнежи од снег има во Крушево и на планинскиот превој Стража каде што е укината забраната за тешки товарни возила.

-Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. (МИА)

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО