Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

(РЕЦЕПТ) Титов колач: Слатко кое го сакаше цела Југославија, а рецептот се чуваше во строга тајност

-Реклама-

Многу е кремаст и вкусен, овој стар рецепт ќе ве воодушеви

Реклама
-Реклама-

Кремаст колач по стар рецепт. Беше незаменлив дел од трпезата во Југославија, беше и еден од омилените колачи на Тито, по што и го доби името.

-Реклама-

Состојки:

За бисквитот:

4 јајца

200 гр шеќер

1 ванилин шеќер

100 гр мелени ореви или лешници

5 лажици сварено црно кафе – ладно

5 полни лажици брашно

1 прашок за пециво

3 лажици масло

За првиот фил:

400 мл млеко

5 полни лажици брашно

2 жолчки

За вториот фил:

200 гр маргарин

10 лажици шеќер

1 ванилин шеќер

100 гр стопено чоколадо

3 супени лажици ореви

Подготовка:

Бисквит: Одделете ги белките од жолчките, а потоа изматете ги белките во цврст „снег“. Во жолчките додадете шеќер, па изматете. Во смесата со жолчките додадете масло, изладено сварено кафе, брашно, прашок за пециво и ореви и измешајте сè додека не се соедини. На крајот можете да ги додадете и белките.

Изматениот бисквит печете го на 180 степени околу 30 минути.

Прв фил: Во млекото додадете ги жолчките и брашното и изматете со миксер. Потоа ставете го на шпорет малку да зоврие за да направите пудинг.

Втор фил: Растопете чоколадо и додадете маргарин. Потоа додадете го шеќерот, ванилиниот шеќер и оревите и сè заедно измешајте.

* Убаво соединете ги двата филови. Врз кората намачкајте богат фил, па посипете со мелени ореви и чоколадо.

Пријатно!

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(РЕЦЕПТ) Титов колач: Слатко кое го сакаше цела Југославија, а рецептот се чуваше во строга тајност

Реклама

Многу е кремаст и вкусен, овој стар рецепт ќе ве воодушеви

Кремаст колач по стар рецепт. Беше незаменлив дел од трпезата во Југославија, беше и еден од омилените колачи на Тито, по што и го доби името.

Состојки:

За бисквитот:

4 јајца

200 гр шеќер

1 ванилин шеќер

100 гр мелени ореви или лешници

5 лажици сварено црно кафе – ладно

5 полни лажици брашно

1 прашок за пециво

3 лажици масло

За првиот фил:

400 мл млеко

5 полни лажици брашно

2 жолчки

За вториот фил:

200 гр маргарин

10 лажици шеќер

1 ванилин шеќер

100 гр стопено чоколадо

3 супени лажици ореви

Подготовка:

Бисквит: Одделете ги белките од жолчките, а потоа изматете ги белките во цврст „снег“. Во жолчките додадете шеќер, па изматете. Во смесата со жолчките додадете масло, изладено сварено кафе, брашно, прашок за пециво и ореви и измешајте сè додека не се соедини. На крајот можете да ги додадете и белките.

Изматениот бисквит печете го на 180 степени околу 30 минути.

Прв фил: Во млекото додадете ги жолчките и брашното и изматете со миксер. Потоа ставете го на шпорет малку да зоврие за да направите пудинг.

Втор фил: Растопете чоколадо и додадете маргарин. Потоа додадете го шеќерот, ванилиниот шеќер и оревите и сè заедно измешајте.

* Убаво соединете ги двата филови. Врз кората намачкајте богат фил, па посипете со мелени ореви и чоколадо.

Пријатно!

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО