Friday, February 23, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Уште една трагедија во Македонија: Починато бебе донесено во болница, телото на обдукција

-Реклама-

Родители однеле починато бебе во неготинската Итна медицинска помош, соопштија денеска од СВР Велес.

Реклама
-Реклама-

„Вчера во 09 часот во ОВР Неготино, од Итна медицинска помош Неготино пријавиле дека кај нив од родителите било донесено неколкумесечно бебе од Неготино без знаци на живот. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, известија од СВР Велес.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Уште една трагедија во Македонија: Починато бебе донесено во болница, телото на обдукција

Реклама

Родители однеле починато бебе во неготинската Итна медицинска помош, соопштија денеска од СВР Велес.

„Вчера во 09 часот во ОВР Неготино, од Итна медицинска помош Неготино пријавиле дека кај нив од родителите било донесено неколкумесечно бебе од Неготино без знаци на живот. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, известија од СВР Велес.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО