Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Голем љубовен хороскоп за декември 2023

-Реклама-

Погледнете ги астролошките прогнози за вашиот знак во декември 2023 година.

Реклама
-Реклама-

Што ќе ни донесе декември 2023 година на љубовен план?

-Реклама-

Овен

Во последниот месец од годината особено ќе почувствувате недостаток на љубов и романса. Ако ова чувство е неподносливо, тогаш преземете ги првите чекори и поканете интересна личност на состанок. Универзумот ветува дека овие состаноци ќе поминат добро и ќе бидат со голем потенцијал!

Бик

Ќе сакате некои промени за да го освежите вашиот љубовен статус и да доживеете нови емоции. Ѕвездите ве советуваат да не го менувате партнерот, туку околината. На пример, одете на краток одмор заедно, одете на необичен состанок. За доброто на експериментот, можете да живеете одвоено неколку дена!

Близнаци

Во декември ќе уживате во мир и хармонија во односите. Пријатното чувство на самодоверба ќе ви помогне да ги балансирате другите области од вашиот живот. Размислете за интересен новогодишен подарок за вашиот партнер, нешто што излегува од вашата комфорна зона.

Рак

Месецот ќе биде малку напорен, особено за слободните Ракови. Можеби неколку луѓе ќе ве прашаат на состаноци одеднаш. И не одбивајте. Не го сфаќајте состанувањето премногу сериозно сега. Опуштете се и уживајте во разговорот и запознавањето.

Лав

Во декември ќе бидете популарни кај спротивниот пол. Но, бидете внимателни, некој може погрешно да ја протолкува вашата учтивост за флерт. Доколку сте во врска, не треба да давате причини за љубомора. На самците Лавови исто така не им требаат излегувања од досада, можете сами да си го организирате времето и да запознаете некого.

Девица

На почетокот на зимата ќе имате голема шанса да ја запознаете вашата сродна душа. Сè може да се случи како во романтична комедија. Ќе бидете задоволни со себе и ќе се средите многу овој месец, и така ќе ја запознаете таа нова личност. И не заборавајте да се насмевнете! Ова ќе го привлече вашиот иден партнер.

Вага

Вагите во пар може да го почувствуваат интензитетот на страста. На конфликтот ќе влијае општ замор во текот на годината. Обидете се да го ослободите стресот на начин кој е безбеден за вашиот партнер. Се препорачува да одите заедно на патување, на пример, во бања или некое интересно викенд патување.

Шкорпија

Треба да го преиспитате вашиот однос кон партнерот. Можеби сте почнале да вршите поголем притисок врз него или да го ограничувате. Бидете потолерантни и помирни, а потоа романсата ќе се врати на вистинскиот пат. Декември е добар месец да ги поправите вашите грешки во однесувањето.

Стрелец

Овој месец постои голема веројатност вашиот поранешен партнер да сака да ви се врати. Дали ќе му простите или не зависи само од вашата подготвеност да го споделите вашиот живот со оваа личност. Ѕвездите советуваат да не се брза. Дозволете му на вашиот поранешен да докаже дека се променил и дека навистина ве сака.

Јарец

Добар период за започнување заеднички живот или размислување за развој на врска. Можна е понуда за брак во декември. Јарците кои се долго време во пар може да добијат добри вести за бременоста.

Водолија

Погледнете внимателно на вашата избрана и искрено одговорете си – дали тој е во право за вас или не? Извадете ги розовите очила и слушајте ја вашата интуиција. Ѕвездите ве советуваат да разговарате со партнерот од срце до срце за развојот на вашата врска и насоката во која се движи.

Риби

Во декември има големи шанси да доживеете љубов на прв поглед. И оваа приказна ќе има продолжение – светло, емотивно и дефинитивно незаборавно. Страста ќе ви го замати умот и нема да можете да размислувате за ништо друго. Обидете се да не заборавите на другите задачи до крајот на годината.

извор: glossy.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Голем љубовен хороскоп за декември 2023

Реклама

Погледнете ги астролошките прогнози за вашиот знак во декември 2023 година.

Што ќе ни донесе декември 2023 година на љубовен план?

Овен

Во последниот месец од годината особено ќе почувствувате недостаток на љубов и романса. Ако ова чувство е неподносливо, тогаш преземете ги првите чекори и поканете интересна личност на состанок. Универзумот ветува дека овие состаноци ќе поминат добро и ќе бидат со голем потенцијал!

Бик

Ќе сакате некои промени за да го освежите вашиот љубовен статус и да доживеете нови емоции. Ѕвездите ве советуваат да не го менувате партнерот, туку околината. На пример, одете на краток одмор заедно, одете на необичен состанок. За доброто на експериментот, можете да живеете одвоено неколку дена!

Близнаци

Во декември ќе уживате во мир и хармонија во односите. Пријатното чувство на самодоверба ќе ви помогне да ги балансирате другите области од вашиот живот. Размислете за интересен новогодишен подарок за вашиот партнер, нешто што излегува од вашата комфорна зона.

Рак

Месецот ќе биде малку напорен, особено за слободните Ракови. Можеби неколку луѓе ќе ве прашаат на состаноци одеднаш. И не одбивајте. Не го сфаќајте состанувањето премногу сериозно сега. Опуштете се и уживајте во разговорот и запознавањето.

Лав

Во декември ќе бидете популарни кај спротивниот пол. Но, бидете внимателни, некој може погрешно да ја протолкува вашата учтивост за флерт. Доколку сте во врска, не треба да давате причини за љубомора. На самците Лавови исто така не им требаат излегувања од досада, можете сами да си го организирате времето и да запознаете некого.

Девица

На почетокот на зимата ќе имате голема шанса да ја запознаете вашата сродна душа. Сè може да се случи како во романтична комедија. Ќе бидете задоволни со себе и ќе се средите многу овој месец, и така ќе ја запознаете таа нова личност. И не заборавајте да се насмевнете! Ова ќе го привлече вашиот иден партнер.

Вага

Вагите во пар може да го почувствуваат интензитетот на страста. На конфликтот ќе влијае општ замор во текот на годината. Обидете се да го ослободите стресот на начин кој е безбеден за вашиот партнер. Се препорачува да одите заедно на патување, на пример, во бања или некое интересно викенд патување.

Шкорпија

Треба да го преиспитате вашиот однос кон партнерот. Можеби сте почнале да вршите поголем притисок врз него или да го ограничувате. Бидете потолерантни и помирни, а потоа романсата ќе се врати на вистинскиот пат. Декември е добар месец да ги поправите вашите грешки во однесувањето.

Стрелец

Овој месец постои голема веројатност вашиот поранешен партнер да сака да ви се врати. Дали ќе му простите или не зависи само од вашата подготвеност да го споделите вашиот живот со оваа личност. Ѕвездите советуваат да не се брза. Дозволете му на вашиот поранешен да докаже дека се променил и дека навистина ве сака.

Јарец

Добар период за започнување заеднички живот или размислување за развој на врска. Можна е понуда за брак во декември. Јарците кои се долго време во пар може да добијат добри вести за бременоста.

Водолија

Погледнете внимателно на вашата избрана и искрено одговорете си – дали тој е во право за вас или не? Извадете ги розовите очила и слушајте ја вашата интуиција. Ѕвездите ве советуваат да разговарате со партнерот од срце до срце за развојот на вашата врска и насоката во која се движи.

Риби

Во декември има големи шанси да доживеете љубов на прв поглед. И оваа приказна ќе има продолжение – светло, емотивно и дефинитивно незаборавно. Страста ќе ви го замати умот и нема да можете да размислувате за ништо друго. Обидете се да не заборавите на другите задачи до крајот на годината.

извор: glossy.rs

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО