Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Интерпол распиша меѓународна потерница по исчезнатата Вања Ѓорчевска

-Реклама-

Министерството за внатрешни работи информираше дека Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага.

Реклама
-Реклама-

Вања исчезна во понеделникот наутро на пат кон училиште во скопската населба Дебар Маало.

-Реклама-

„Податоците за исчезнатото лице на 28.11.2023 во 13.00 часот се ставени на Стоп-листа на граничните премини, а на барање на Министерството за внатрешни работи распишана е меѓународна потерница за исчезнато лице од страна на Интерпол. Истрагата продолжува интензивно и се преземаат сите мерки и активности за пронаоѓање нз лицето“, соопшти МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Интерпол распиша меѓународна потерница по исчезнатата Вања Ѓорчевска

Реклама

Министерството за внатрешни работи информираше дека Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага.

Вања исчезна во понеделникот наутро на пат кон училиште во скопската населба Дебар Маало.

„Податоците за исчезнатото лице на 28.11.2023 во 13.00 часот се ставени на Стоп-листа на граничните премини, а на барање на Министерството за внатрешни работи распишана е меѓународна потерница за исчезнато лице од страна на Интерпол. Истрагата продолжува интензивно и се преземаат сите мерки и активности за пронаоѓање нз лицето“, соопшти МВР.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО