Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Најммногу снег во моментов на ова место во Македонија!

-Реклама-

Утрово до 07.30 часот најстудено со измерен 1 степен е во Струмица и во Берово, а најтопло со 11 степени Целзиусови е во Охрид и во Демир Капија.

Реклама
-Реклама-

ВЕСТИ
СЦЕНА
МАГАЗИН
СПОРТ
ИНТЕРВЈУА
КОЛУМНИ

-Реклама-

МАКЕДОНИЈА
ДУРИ 23 САНТИМЕТРИ СНЕГ
Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија: Еве каде има најмногу снег во моментов
Утрово до 07.30 часот најстудено со измерен 1 степен е во Струмица и во Берово, а најтопло со 11 степени Целзиусови е во Охрид и во Демир Капија.

01. Декември 2023. @ 08:21
2 мин. читање
Сподели
Facebook
Twitter
Email
Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија: Еве каде има најмногу снег во моментов
Facebook/тетово инфо
Според УХМР, 2 степени се измерени во Скопје – Петровец, Тетово и Крива Паланка, три во Скопје-Зајчев Рид и Попова Шапка, 4 Куманово, Велес, Гевгелија, 5 степени во Кавадарци, Крушево и Лазарополе, 6 во Битола, Маврови Анови, 7 Прилеп, Виница, 8 Штип и Дојран, 9 степени Претор и 10 степени во Дебар.

Наврнат воден талог за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2) 3 Маврови Анови, <1 Тетово, Попова Шапка. Висината на снежната покривка до 07 часот (во cm) е 23 на Попова Шапка. Времето во текот на ноќта и изутрината било претежно облачно, во северозападните делови со слаб локален дожд. Дувало слаб до умерен ветер од јужен правец, кој особено во централниот дел на Повардарието повремено беше засилен. Утрово е променливо облачно, на места со слаб до умерен југоисточен ветер. Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, наместа засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови и во централниот дел на Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, наутро со појава на значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне 14 степени.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Најммногу снег во моментов на ова место во Македонија!

Реклама

Утрово до 07.30 часот најстудено со измерен 1 степен е во Струмица и во Берово, а најтопло со 11 степени Целзиусови е во Охрид и во Демир Капија.

ВЕСТИ
СЦЕНА
МАГАЗИН
СПОРТ
ИНТЕРВЈУА
КОЛУМНИ

МАКЕДОНИЈА
ДУРИ 23 САНТИМЕТРИ СНЕГ
Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија: Еве каде има најмногу снег во моментов
Утрово до 07.30 часот најстудено со измерен 1 степен е во Струмица и во Берово, а најтопло со 11 степени Целзиусови е во Охрид и во Демир Капија.

01. Декември 2023. @ 08:21
2 мин. читање
Сподели
Facebook
Twitter
Email
Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија: Еве каде има најмногу снег во моментов
Facebook/тетово инфо
Според УХМР, 2 степени се измерени во Скопје – Петровец, Тетово и Крива Паланка, три во Скопје-Зајчев Рид и Попова Шапка, 4 Куманово, Велес, Гевгелија, 5 степени во Кавадарци, Крушево и Лазарополе, 6 во Битола, Маврови Анови, 7 Прилеп, Виница, 8 Штип и Дојран, 9 степени Претор и 10 степени во Дебар.

Наврнат воден талог за изминатите 24 часа до 07 часот (во l/m2) 3 Маврови Анови, <1 Тетово, Попова Шапка. Висината на снежната покривка до 07 часот (во cm) е 23 на Попова Шапка. Времето во текот на ноќта и изутрината било претежно облачно, во северозападните делови со слаб локален дожд. Дувало слаб до умерен ветер од јужен правец, кој особено во централниот дел на Повардарието повремено беше засилен. Утрово е променливо облачно, на места со слаб до умерен југоисточен ветер. Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, наместа засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови и во централниот дел на Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, наутро со појава на значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне 14 степени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО