Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Ученик истакнал албанско знаме во училишниот двор во Велес – директорот пријавил во полиција

-Реклама-

Ученик истакнал албанско знаме во дворот на економското училиште во Велес.

Реклама
-Реклама-

Во СВР Велес вчера во 10 часот директорот на Општинското средно училиште „Јовче Тесличков“, Васко Трајковски пријавил дека ученик истакнал знаме на Република Албанија во училишниот двор.

-Реклама-

Во присуство на социјален работник со малолетникот бил извршен службен разговор, а знамето е одземено“, информира портпаролот на СВР Велес Билјана Ѓаковска.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Ученик истакнал албанско знаме во училишниот двор во Велес – директорот пријавил во полиција

Реклама

Ученик истакнал албанско знаме во дворот на економското училиште во Велес.

Во СВР Велес вчера во 10 часот директорот на Општинското средно училиште „Јовче Тесличков“, Васко Трајковски пријавил дека ученик истакнал знаме на Република Албанија во училишниот двор.

Во присуство на социјален работник со малолетникот бил извршен службен разговор, а знамето е одземено“, информира портпаролот на СВР Велес Билјана Ѓаковска.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО