Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

Македонија: Пиштол пронајден во двор на основно училиште

-Реклама-

Вработен во тетовско основно училиште вчера пронашол пиштол во кругот на училиштето.

Реклама
-Реклама-

Од тетовската полиција информираат дека случајот кај нив е пријавен во 16:45 часот.

-Реклама-

-Во СВР Тетово пријавено е дека 33-годишен вработен во тетовско основно училиште, на спортско игралиште во кругот на училиштето, пронашол пиштол, истакнуваат од СВР Тетово.

Додаваат дека пиштолот е подигнат за вештачење и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Македонија: Пиштол пронајден во двор на основно училиште

Реклама

Вработен во тетовско основно училиште вчера пронашол пиштол во кругот на училиштето.

Од тетовската полиција информираат дека случајот кај нив е пријавен во 16:45 часот.

-Во СВР Тетово пријавено е дека 33-годишен вработен во тетовско основно училиште, на спортско игралиште во кругот на училиштето, пронашол пиштол, истакнуваат од СВР Тетово.

Додаваат дека пиштолот е подигнат за вештачење и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО