Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Автомобил излета од пат – четири млади лица повредени

-Реклама-

Денеска во 00.57 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кочани- Пониква патничко моторно возило „бмв“ со штипски регистарски ознаки, управувано Н.И.(19) од с.Карбинци, излетало надвор од коловозот.

Реклама
-Реклама-

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле сопатниците И.М.(21) од с.Карбинци, М.К.(18) и А.Ј.(20), двете од Штип, констатирани во Општата болница Кочани, информира МВР.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Автомобил излета од пат – четири млади лица повредени

Реклама

Денеска во 00.57 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кочани- Пониква патничко моторно возило „бмв“ со штипски регистарски ознаки, управувано Н.И.(19) од с.Карбинци, излетало надвор од коловозот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле сопатниците И.М.(21) од с.Карбинци, М.К.(18) и А.Ј.(20), двете од Штип, констатирани во Општата болница Кочани, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО