Saturday, February 24, 2024
13.8 C
Skopje
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од понеделник дожд и снег во Македонија

-Реклама-

До недела времето ќе се задржи стабилно, суво и студено со ниски утрински температури. Утре ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец повремено со брзина од над 60 км/час, а во сабота ветерот повремено ќе засилува. Во понеделник и вторник ќе има зголемена облачноста проследена со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места од повремен снег.

Реклама
-Реклама-

Прогноза за 13.01.2024
Минимална температура: -10°C до -4°C
Максимална температура: -1°C до 6°C

-Реклама-

Прогноза за 14.01.2024
Минимална температура: -11°C до -5°C
Максимална температура: 1°C до 8°C

Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 15.01.2024
Минимална температура: -8°C до -2°C
Максимална температура: 2°C до 7°C

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, на планините и понекаде на повисоките места од снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од понеделник дожд и снег во Македонија

Реклама

До недела времето ќе се задржи стабилно, суво и студено со ниски утрински температури. Утре ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец повремено со брзина од над 60 км/час, а во сабота ветерот повремено ќе засилува. Во понеделник и вторник ќе има зголемена облачноста проследена со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места од повремен снег.

Прогноза за 13.01.2024
Минимална температура: -10°C до -4°C
Максимална температура: -1°C до 6°C

Прогноза за 14.01.2024
Минимална температура: -11°C до -5°C
Максимална температура: 1°C до 8°C

Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 15.01.2024
Минимална температура: -8°C до -2°C
Максимална температура: 2°C до 7°C

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, на планините и понекаде на повисоките места од снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО