Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Ни доаѓа снегот: УХМР предупредува на студени утра

-Реклама-

Времето утре ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Реклама

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

-Реклама-

На првиот ден од „Старо Новата година“ според стариот календар ќе имаме сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.

-Реклама-

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно, претежно во западните делови со локални врнежи од дожд, на планините и во повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во вторник времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, на планините и во повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој краткотрајно ќе засилува.

Од УХМР најавуваат и предупредување особено за време на викендов кога ќе преовладува сончево време со студени утра и со умерена облачност во текот на денот. Во почетокот на следната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и повисоките места, особено во западните делови каде што ќе се формира нова снежна покривка. Во пониските места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Ни доаѓа снегот: УХМР предупредува на студени утра

-Реклама-

Времето утре ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Реклама

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

На првиот ден од „Старо Новата година“ според стариот календар ќе имаме сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно, претежно во западните делови со локални врнежи од дожд, на планините и во повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во вторник времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, на планините и во повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој краткотрајно ќе засилува.

Од УХМР најавуваат и предупредување особено за време на викендов кога ќе преовладува сончево време со студени утра и со умерена облачност во текот на денот. Во почетокот на следната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и повисоките места, особено во западните делови каде што ќе се формира нова снежна покривка. Во пониските места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО