Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Младо момче е тешко повредено откако излетало со возилото

-Реклама-

На 11.01.2024 во 06.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Велес– с.Каратманово кај место викано „Штипска клучка“ патничко моторно возило „форд“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.К.(27) од Велес, излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Реклама
-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Велес.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Младо момче е тешко повредено откако излетало со возилото

Реклама

На 11.01.2024 во 06.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Велес– с.Каратманово кај место викано „Штипска клучка“ патничко моторно возило „форд“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.К.(27) од Велес, излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО