Monday, March 4, 2024
9.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина 19-годишниот син на поранешниот пратеник Крсто Мукоски

-Реклама-
-Реклама-

Трагична вест го потресе Вевчани утрово. Во тешка сообраќајна несреќа почина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски, дознава Инфомакс.

Реклама

Од МВР за Инфомакс го потврдија настанот.

-Реклама-

– На 13.01.2024 околу 01.20 часот во СВР Охрид, било пријавено дека на регионалниот пат кон Вевчани, во близина на село Подгорци, струшко, патничко моторно возило „ауди“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од М.М. (19) од Вевчани излетало од коловозот. Во несреќата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Струга, велат од МВР.

Извор: infomax.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина 19-годишниот син на поранешниот пратеник Крсто Мукоски

Реклама

Трагична вест го потресе Вевчани утрово. Во тешка сообраќајна несреќа почина синот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски, дознава Инфомакс.

Од МВР за Инфомакс го потврдија настанот.

– На 13.01.2024 околу 01.20 часот во СВР Охрид, било пријавено дека на регионалниот пат кон Вевчани, во близина на село Подгорци, струшко, патничко моторно возило „ауди“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од М.М. (19) од Вевчани излетало од коловозот. Во несреќата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Струга, велат од МВР.

Извор: infomax.mk

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО