Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

Најдено тело на починат работник, започната е истрага за случајот

-Реклама-

На 12.01.2024 во 19.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека во с. Порој, тетовско, во објект на градежна фирма, А.Н.(43) од Р.Албанија, кој бил вработен во истата фирма, бил пронајден починат, информира МВР.

Реклама
-Реклама-

Oд страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

-Реклама-

Увид бил извршен од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Телото на починатиот е предадено на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Најдено тело на починат работник, започната е истрага за случајот

Реклама

На 12.01.2024 во 19.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека во с. Порој, тетовско, во објект на градежна фирма, А.Н.(43) од Р.Албанија, кој бил вработен во истата фирма, бил пронајден починат, информира МВР.

Oд страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Увид бил извршен од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Телото на починатиот е предадено на обдукција.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО