Tuesday, February 27, 2024
14.8 C
Skopje
spot_img

АМСМ со важна информација: Снег вее на овие места низ Македонија

-Реклама-

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на планинските превои Буково и Пресека, но во моментов не преставува пречка за одвивање на сообраќајот. Намалена видливост поради појава на магла од 70 до 80 метри има на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, информира АМСМ.

Реклама
-Реклама-

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

-Реклама-

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

АМСМ со важна информација: Снег вее на овие места низ Македонија

Реклама

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на планинските превои Буково и Пресека, но во моментов не преставува пречка за одвивање на сообраќајот. Намалена видливост поради појава на магла од 70 до 80 метри има на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО